INFORMASJON FRA VALGKOMITEEN I ASKER ALIENS - LEDIGE VERV I STYRET

Styrerepresentanter til styret i Asker Aliens velges normalt for en 2 års periode. Flere av dagens styrerepresentanter har sittet utover normert periode og er derfor på valg under vårens årsmøte. Valgkomiteens oppgave er å innstille kandidater for valg til styret ved årsmøtet. Det er i år behov for kandidater til flere av vervene i styret. Dette åpner opp for muligheter for alle som kunne tenke seg å bidra til klubbens drift og satsning. Med stor interesse for basket blant ungdom og med en daglig leder godt på plass i klubben, er Asker Aliens i stor vekst og i meget positiv utvikling. De som melder seg for et styreverv har derfor muligheten til å bidra til klubben i en meget spennende periode. Arbeidet i klubben og i styret gir mulighet for å bidra på mange måter, inkludert viktige områder som: 

  • Miljøbygging
  • Tilhørighet
  • Involvering
  • Idrettskultur og sportsglede
  • Inkludering
  • En sosial arena for alle

 Alle medlemmer i klubben kan bidra til styrearbeid fra og med det året man fyller 15 år, og nytt av året er at vi i tillegg til de ordinære styrevervene også er på utkikk etter en ungdomsrepresentant til styret. Dette vil gi yngre medlemmer en mulighet til å få en innføring i styrearbeid, samtidig som man bidrar til å utvikle sin egen klubb. Valgkomiteen håper på bred interesse fra klubbens medlemmer og ber både om forslag til kandidater og om at interesserte tar kontakt med valgkomiteen direkte. Valgkomiteen består av og kan kontaktes som følger: Knut Ording (leder) Mobil: 92 22 58 10 Email: knut.svein.ording@dnv.com Nina Bull Jørgensen Mobil: 99 70 56 15 Email: Nina.Bull.Jorgensen@norad.no Thomas Brustad Mobil: 98 24 22 50 Email: Thomas@frostnordic.no